Süleyman Soylu İBB tarafından izlendiğini iddia etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uçağına bindiği ortaya çıkan Sezgin Baran Korkmaz, seçim güvenliği konusunda uyarıların odağı olan SADAT hakkında açıklamalar yaptı. Kormaz’ın iade edilmesi gerektiğini söyleyen Soylu, SADAT’a yönelik açıklamaları reddetti.

Hürriyet’ten Fevzi Kızılkoyun’a konuşan Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından kameralarla izlendiğini iddia ederken; muhalefetin ‘izleniyoruz’ açıklamaları hakkında, “Kendi beceriksizliklerini iftira ile örtmeye çalışıyorlar” sözleriyle reddetti. Soylu, adını sanını belirtmediği bir büyükelçide 6 muhalefet partisine ait bir kasedin olduğunu da öne sürdü.

‘BENİ ZOOMLAYARAK İZLEMİŞLER’

İBB’nin kendisini izlediğini iddia eden Soylu, yeni bir görüntü yönetmeliği üzerinde çalıştıklarını söyledi. “Beni bilerek, zoomlayarak izlemişler” iddiasında bulunan Süleyman Soylu, “Özel işyerleri, konut, site gibi yerlerdeki kamuya açık alanları gören kameralara yönelik bir standart geliyor” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberyerel Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!