İzmir Zabıta Teşkilatı Derneği’nden Birlik ve Beraberlik Kahvaltısı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1- 7 Eylül Zabıta Haftası nedeniyle İzmir Zabıta Teşkilatı Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak kahvaltı programı düzenlemiştir. 4 Eylül 1826 yılından itibaren yerel yönetimlerin en köklü teşkilatı olan zabıta teşkilatımız şehirlerimizde vatandaşlarımızın sağlığını, huzurunu ve esenliğini sağlıyor.

Zabıta Teşkilatımız belediyelerimizin vitrini, halka açılan ilk kapısıdır.Bizler kendimizi, toplumun huzurunu, ihtiyaçlarını, geleceğe olan inancını, bir şehir bilinci içerisinde dayanışmanın, birbirine saygının ve bu saygının geleceğe sürdürülebilir şekilde devam ettirilmesinin teminatı olarak görmekteyiz.Belediyelerimizin gülen yüzü, gören gözü, işiten kulağı olan Zabıta Teşkilatımız aynı zamanda Belediyemiz ile esnaf ve vatandaş arasında köprü vazifesi görmektedir.

Zabıta teşkilatımız halkımızın yanında ve yakınındadır.İnsan hak ve hukukuna saygılı, gülen bir yüzle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı önceden tedbir almakta olan,İdari yaptırım ve ceza son tercih olarak kabul edilerek, ceza yazan değil ikna eden ve vatandaşımızı memnun bir şekilde kurallara uymaya yönlendiren bir teşkilat olma yolunda hızla ilerlemekteyiz.

Tüm dünyayı etkisi altına olan Covid-19 salgını ile mücadelede Zabıta teşkilatlarımız 7/24 halkımızın hizmetinde olmuş ve olmaya devam etmektedir.Vatandaşlarımızın sağlıklı, rahat ve huzurlu bir yaşam sürmesi için kanun, tüzük ve yönetmeliklerin bize vermiş olduğu yetkiler çerçevesinde görevimizi yapma azmi ve kararlılığı içerisindeyiz.

Ancak Zabıta Teşkilatımızında acilen çözülmesi gereken sorunları mevcuttur.
1- Genel idari hizmetler sınıfında olan zabıtalar yaptıkları görev zorlukları nedeniyle bu hizmet sınıfından çıkarılmalı ve 657 sayılı DMK ‘nin 36. maddesine belediye zabıtası hizmetleri sınıfı ibaresi eklenmelidir. Böylece zabıtalara mesleki statü sağlanmalıdır.Zabıta personelide 3600 Ek göstergeden yararlanmalıdır.


2-Zabıta memurlarına yıpranma hakkı tanınmalı, fiili hizmet zammından yararlanmaları sağlanmalıdır.Özel Hizmet Puanı sorunu giderilmelidir.


3-Zabıta mesai ücretlerini genel bütçe ile değil, bağlı bulunduğu belediye meclisince belirlenmesi. Görevlerinin niteliği gereği süreklilik arz eden işler kapsamında bulunan ve günün 24 saatinde devamlılık gösteren hizmetlerinden dolayı, her ay maktu “fazla çalışma” ücretini, emekli maaş ve ikramiyelerine eklenmesidir.


Bu duygu ve düşünçelerle Zabıta Teşkilatımızın kuruluşunun 196. yılında çalışma arkadaşlarımın ve ülkemizin dört bir yanında vatandaşlarımızın huzur, güvenlik ve sağlığı için görevini özverili bir şekilde yerine getirmeye çalışan bütün meslektaşlarımın Zabıta Haftasını kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum. Bizleri bu anlamı günümüzde yalnız bırakmayan değerli misafirlerimize ve meslektaşlarıma da çok teşekkür ediyorum.

Bir Cevap Yazın

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberyerel Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!